Vaiatu tegemistest 2014

Vaiatu küla tegemised
Möödunud nädalavahetusel kogunesid Vaiatu Küla Seltsi liikmed rahvamajja, et pidada rehnutti eelmise aasta üle ning korrata üle 2014. aasta plaane.
Nagu eelmisel aastal, nii ka tänavu palume lahkesti osa võtma mitmetest sündmustest.
Juba 3. mail kutsume kõiki Vaiatu parki osa võtma Teeme Ära talgutest. Üheskoos lööme korra majja rahvamaja ümbruses ja järve ääres. Registreeruda saab talgulehel www.teemeara.ee, aga võib ka registreerumata appi tulla. Töökäsi tagasi ei lükata! 10. mail ootame Vaiatu rahvamajja emadepäeva tähistama. Kaetud on kohvilaud, esinevad Vaiatu suured ja väikesed tantsijad tantsurühmast Somel. Esmakordselt saab näha Someli poiste-tüdrukute etteastet. Soovijatel on võimalik ka ise pisut jalga keerutada.
Vaiatu tegemistest 18. mail on õige aeg mõelda taimede istutamisele ja selles osas aitab kaasa Vaiatu pargis toimuv Jakobsoni talupäev. Talupäeval leiab endale tegevust igaüks, nii noor kui vana, nii pikk kui paks, nii memm kui taat, nii plika ja poisijuss. Kaubeldakse taimede ja käsitööga, silmailu pakuvad esinejad nii Torma vallast kui kaugemalt. Näha saab ka üllatusesinejaid ning päeva juhib oma küla “Jakobson”.
Talupäeval toimub ka suur Jakobsoni piiraka konkurss. Seekord toimetame piirakate hindamist koguni kahes kategoorias, soolased ja magusad eraldi. Nii on rohkem võimalusi tulla võidukohale ja parimatele meistritele on väärikad auhinnad!
Kes soovib talupäevale kauplema tulla, andku lahkesti teada Getterile e-posti teel saunanaane@hot.ee või telefonil 53 54 4410. Päeva lõpetab traditsiooniline laadaloos, mille peaauhinna on seekord välja pannud Kaido Höövelsoni Barto Puhkemaja. Jaanipäeva peole ootame seekord juba 21. juunil. Tänavune peaesineja on legendaarne eesti ansambel, kes sel aastal tähistab neljakümnendat juubelit ning sügisel alustab üle Eesti juubelituuri. Kas oskate arvata millise ansambliga on tegemist? Jälgige reklaami Vaiatu Küla Seltsi Facebooki lehel!
Augustis saab jällegi elada kaasa Jõgevamaa noortele disaineritele moeetendusel Catwalk. Catwalk lõpetab Jõgevamaa Noorte Disainerite konkursi, mis hõlmab endas uut moodi ja taaskasutatud materjali, loodussäästlikkust ja innovatsiooni. Konkursil osaleda võivad noored vanuses 8-18 ja veel ei ole hilja registreeruda kirjutades e-postile moodne-noor@gmail.com.
Aasta teisel poolel jätkub Vaiatu rahvamajas seltskonnatantsu kursus Katrin Kruuse juhatusel. Kel esmased tantsu-sammud selged ja soovib uusi oskusi omandada, võtku julgelt ühendust. Siis peame ilmade jahenedes üheskoos ka mõne vahva tantsuõhtu.
Rahuliku jõuluaja juhatame sisse Jõulula sündmuste sarjaga. Kutsume noori ja vanu valmistama kingitusi Jõulula töökodades ning kauplema Jõulula laadale käsitöö ja muu enda toodetud kaubaga. Advendiaja algust tähistame Vaiatu rahvamajas üheskoos juba Andresepäeval.
Vaiatu Küla Selts soovib kõigile meeleolukat suve ning kutsume julgelt kasutama Vaiatu rahvamaja oma perekondlike tähtpäevade tähistamiseks.
Üheskoos on mõnus!

(Torma Valla Teataja nr 2(157) 22. aprill 2014)