Jõulula Laat Vaiatus 2013

Jõulula laat Vaiatus

Vaiatus alustati tänavu jõuluaja algust varakult Jõulula sündmustega. Juba novembri viimasel päeval kogunesid Vaiatu kandi lapsed rahvamaja kaminasaali Jõulula töökotta oma kätega ilu looma. Neid abistasid ja õpetasid päkapikud Janika, Jaana, Liina ja Kadri. Kasutades nii uut kui taaskasutusmaterjali, sai iga laps proovida kätt papptorudest käevõrusid ja rahakassasid kujundades, viltmotiividega jõulukaarte valmistades ning munakarpidest kellukesi kuuseehteks muutes.
Järgmisel korral ootame lapsi töökodadesse juba uuel aastal, enne emadepäeva.
Detsember algas täie hooga täis valmidust tunnustada ja koondada Torma valla tublid käsitöömeistrid ja tootjad ühise katuse alla. Nimelt toimus detsembri esimesel pühapäeval Vaiatu rahvamajas esimene Jõulula laat. Kuna jõulud ei ole enam kaugel ja igaühel on soov oma lähedastele midagi ilusat kinkida, siis miks mitte osta kingid kodu lähedalt tuttavalt meistrilt?! Laadal müüdi palju ilusat käsitööd, sooje sokke ja kindaid, kohvikannusoojendajaid ja pajalappe, imekauneid ehteid pärlitest ja muust materjalist, kodus valmistatud käsitööseepe ja pitsilisi küünlaid, keraamikat, mehiseid puusilte ja pitsivahuseid linikuid.Järgmisel aastal tuleb Jõulula laat kindlasti jälle, võib hakata juba kaupu ette valmistama!
Esimesel advendil kogunesid Vaiatu elanikud koos perede ja sõpradega Vaiatu rahvamaja juurde koosviibimisele. EELK Torma Maarja koguduse õpetaja Mehis Pupart õnnistas jõulutuld ning tervitussõnad lausus vallavanem Triin Pärsim.Traditsioonilisele jõulutulede süütamisele õues kuuse all järgnes mõnus õhtupoolik rahvamaja saalis. Sai põske pista kommi ja maitsvat kringlit, mille küpsetas rahvamaja perenaine Aereke, ning vaadata vaiatulaste esinemist. Sügise jooksul õpitut näitasid Vaiatu lapsed ja naised tantsurühmast Somel. Veel sai kuulda rõõmsaid talvelaule Torma rahvamuusikaansamblilt. Ka ilmataat oli seda meelt, et nüüd peab talv tulema, ja saatis kohalolijate rõõmuks esimese pehme lumesaju.
Vaiatu rahvamaja ootab pidulisi jälle üheskoos ära saatma vana ja vastu võtma uut aastat. Rõõmsat pidutuju loob DJ Ringo Saar. Rahvamaja on avatud 31. detsembril alates kella 21.00, töötab puhvet ning pidu kestab uue aasta hommikutundideni.

(Torma Valla Teataja nr 6(155) 17.detsember 2013)