Huviväärsused

Vaiatu looduskaitsealune lehis Kubja talu hoovis.
Foto: Liina Laurikainen-Päri

Vaiatut läbib jalgrattatee. (Pilt järvekaldale) Pargis paisjärve ääres on võimalik päikest võtta ning riietuskabiinides rõivaid vahetada. Vaiatus saab kiiret einet võtta Vaiatu kaupluses või ettetellimisel Vaiatu kogukonnaköögist.

Vaiatu rahvamajas tegutseb eraisiku loodud muuseum-ajalootuba. Lepi muuseumi külastamine kokku Veljo Kalmuga telefonil 51976753 Vaiatu ajalootuba

Vaiatus on ka võrkpalliplats, mille kasutamine tuleb kokku leppida omanikuga telefonil 51976753

Külastage Vaiatu Külavainu. Vaiatu Külavain asub Vaiatu keskusest veidi eemal, Jõgeva-Mustvee mnt 20. kilomeetril. Vainul on Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks rajatud tammik. 
Vaiatu Külavainul on privaatse välisündmuse korraldamiseks laua ja pinkidega katusealune.

Vaiatu suursündmused on Jakobsoni Talupäev ning Jaanipäev. Jälgi meie tegemisi Facebooki lehel Vaiatu Küla Selts ja Vaiatu rahvamaja

Vaiatus on hiigelsuur looduskaitsealune lehis, mõisa asukoht ja park kolme mõisaaegse hoonega: tõllakuur, pesuköök ja moonakamaja, mis kõik on eraomanduses. Suvisel ajal pakuvad maitsvaid maasikaid OÜ Marimarta, Tori talu ja paljud teised.

Pehmel asemel ööbida saab 5 km kaugusel Torma puhkemaja glämpingus, Veski Külalistemajas ja Torma spordihoones.
Talviseks meelelahutuseks on Laiuse mägi ja Kuremaa suusarajad, suvel Kuremaa järve rand.

Tormas saab uudistada hooneterohket Torma mõisakompleksi, mille juurde kuulub ka haruldane Torma ringtall.

Mõisakülas 10 km kaugusel asuvad Laiuse lossivaremed.

Vaiatust 20 min autosõidu kaugusel on Peipsi järv ja vanausuliste elupaigad sh 7 km pikk tänavküla, seitsme kirikuga Mustvee linn ning Vanausuliste ja samovarimuuseum.