Ringid

Naisrühm Somel

Treeningud toimuvad Vaiatu rahvamajas teisipäeviti kell 19.00-21.00

Juhendaja Liina Abram, telefon 53434742

Somel- Vaiatu oma tantsurühm

Someli tantsijate punt sai kokku Vaiatus 2012. aastal novembrikuus. Oma nime sai Somel Vaiatu ajaloolise nime järgi (Somel, Hof zu Somel, Sommelinde).

Kaks aastat tegutsesime laste ja naiste segapundina, millest 2014. aasta sügisel jäi alles Someli naisrühm.

Alguses käisime esinemas eelkõige kohalikel üritustel. Esimene esinemine väljaspool Torma valda oli väga huvitav – koos noortega osalesime Tabiveres õppepäeval, kus pidi teistele rühmadele seltskonnatantse õpetama ja ise teiste õpetatud tantse tantsima.

2016. aastal osales Somel II Eesti Naiste tantsupeol, mis toimus 12. juunil Jõgeval. Aastatega on Someli esinemiste areaal laienenud ning üles on astutud ka naabervaldades.

Someli tantsuseltskonnast on läbi tantsinud mitme rühmakoosseisu jagu naisi. Kõiki tantsijaid iseloomustab rõõmus meel ja tegutsemissoov. Kui algusaastatel olid kõik tantsijad Vaiatus külast või ümbruskonnast, siis nüüd käiakse kokku nii lähemalt kui kaugemalt: Tartust, Kasepäält, Jõgevalt, Mustveest, Tormast, Tõikverest.

Somel teeb koostööd Vaiatu Küla Seltsiga. Selts on aastaid olnud Vaiatu rahvamajas kultuuri- ja harrastustegevuse eestvedaja. Ka Torma kihelkonna rahvarõivakomplektide, milles Somel tantsib, hankimisel oli Vaiatu Küla Selts suureks abiks.

Raha rahvarõivaste jaoks saime Eesti Kultuurkapitali abiga, toetasid ka Torma ja Jõgeva vallavalitsused. Rahvarõivaste õmblemiseks korraldas selts mitu õpituba, kus Someli tantsijad said teadmised ja oskused endale ise rahvarõivaste õmblemiseks. Nii ongi paljud esemed tantsijate rõivakomplektides nende endi õmmeldud.

Somel teeb trenni tavaliselt Vaiatu rahvamajas teisipäeviti algusega kell 19. Alati võtame hea meelega vastu uusi tantsuhimulisi naisi.

Ees ootavad uued tantsud, uued väljakutsed, uued peod ja väljasõidud.

Ootame teid!