Projektid aastal 2018

Põllede ja pearätikute õmblemine tantsurühmale Somel

Vaiatu Küla Selts sai 2017. aasta lõpus ja 2018. aasta algul kahel korral Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupilt sihtotstarbelist toetust kahele projektile „Põllede ja pearätikute õmblemine tantsurühmale Somel“ summades 200 ja 160 eurot.
Põllede ja rätikute eeskujuks võeti ERM-is leiduvad Torma kihelkonnast pärit eksemplarid.
Punase puuvillase kanga kaunistasid Someli tantsijad töötubade käigus ajalooliste mustrite eeskujul tempeltrükiga.
Tempeltrükiga kaunistatud kangast õmbles rahvarõivaspetsialist Eike Jodsche Somelile 12 pearätikut ja põlle.
Viimaste aastate jooksul on Somel aktiivselt tegelenud rahvatantsurühmale esinemiseks vajalike rahvarõivakomplektide koostamisega. Selleks on saadud toetust mitmel korral Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupilt ning ERRS-lt. Tänaseks päevaks on rahvatantsijatel olemas juba Torma kihelkonna rõivakomplektist seelikud, liistikud, vööd, põlled ja pearätikud. 2018. sügisel plaanitakse töötubades alustada särkidele valge tikandi tegemisega.

Kogukond ühise laua taha

Vaiatu Küla Selts sai 2018. aastal Kohaliku Omaalgatuse Programmist toetust 2000.- eurot Vaiatu rahvamajas kogukonna kasutuses olevate laudade ostuks.
Vaiatu rahvamaja seni avalikus kasutuses olnud lauad olid juba üsna katki ja koledad.
Kokku on uusi laudasid 14 ja neil on lauaplaadi alla kokku klapitavad jalad, mis võimaldavad laudu mugavalt ladustada ja transportida. Kuna lauad on mõeldud kasutamiseks igasugusteks erinevateks tegevusteks, siis on nende mugav ringiliigutamine väga oluline. Laudade kokkupakkimine ja väikesele alale ladustamine võimaldab jällegi kasutada rahvamaja ruume suurt ala vajavate tegevuste, näiteks rahvatantsutreeningud, läbiviimiseks.
Vaiatu Küla Selts võttis lauad kohe kasutusele 09.03.2019 toimunud Naistepäeva tantsuõhtul.
Laudade tootjaks on Standard Tartu OÜ ja kogumaksumus koos omafinatseeringuga 2291.78 eurot. 10 % ostust kattis Vaiatu Küla Selts omavahenditest.

 

Projekti Kogukond ühise laua taha rahastas kohaliku omaalgatuse programm