Projektid aastal 2016

Rahvarõiva seelikute kanga ost

Vaiatu Küla Selts sai ka 2016. aasta alguses Eesti Kultuurkapitalilt sihtotstarbelist toetust projektile Rahvarõivaseelikute kanga ost summas 320 eurot. Koos 2015 aasta lõpus saadud toetusega on raha just täpselt niipalju, et koos seltsi tantsijate omafinantseeringuga saamegi Someli tantsijatele seelikud selga. Kui uued seelikud seljas, saame suvel Teisel Eesti Naiste Tantsupeol kaunisti esineda

Rahvarõiva vööde ostmine

Vaiatu Küla Selts sai 2016. aastal Eesti Kultuurkapitalilt sihtotstarbelist toetust projektile “Rahvarõiva vööde ostmine” summas 432 eurot. Eelmiste toetuste abil on Somel juba saanud hankida uued triibuseelikud. Koos vastvalminud vöödega on juba päris kenad kooslused valmis, mida laenatud pluuside-vestidega kasutada saab. Someli rõivakomplektid saavad aina ilusamaks just nii nagu paraneb ka Someli tantsuoskus. Vähetähtis pole ka see, et nii seelikud kui vööd on tehtud Eesti Rahva Muuseumist saadud ajalooliste Torma kihelkonna rõivaste eeskujul.

Liistikute õmblemine tantsurühmale Somel

Vaiatu Küla Selts sai 2016. aasta lõpus Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupilt sihtotstarbelist toetust projektile „Liistikute õmblemine tantsurühmale Somel“ summas 270 eurot. Summa oli natuke väike selleks, et tervele rühmale ühe hooga liistikud valmis saaks, aga piisav, et koos seltsi omafinantseeringuga liistikute kangas hankida. (Kes ei tea, siis liistik on rahvarõiva osa, mida võib ka vestiks nimetada J)
Et, aga kangas niisama seisma ei jääks ja Somel ikka kenasti rahvarõivais tantsida saaks, lasime liistikud rahvarõivaspetsil Eike Jodschel valmis teha Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsilt saadud tegevustoetuse, summas 300 eurot, abil.
Uutes rõivastes sai Somel üles astuda Vaiatu küla suursündmusel: Vaiatu küla esmamainimise 615. aastapäeval.