Emadepäev 9. mai 2015

“Minu ema on väga ilus – kohe näha, et on kunagi noor olnud”
(Lapsesuu)

Artikli kirjutanud:

JANIKA LÄÄNESAAR,
Vaiatu külaseltsi liige

9. mai toimus Vaiatu rahvamajas emadepäeva üritus. Pühapäevane kontsert emadepäeva puhul on meie majas toimunud juba aastaid. Kuna samateemalist kontserti hakkas korraldama ka naaberrahvamaja, siis leidsime sel aastal, et seda on ühe väikese valla jaoks liiga palju – kaks üritust ühel päeval on laste jaoks väsitav. Emadepäev peaks ju tähendama eelkõige toredat ja rõõmsat olemist, mitte kurnavaid kohustusi. Seega otsustasime oma pidu natuke ümber korraldada.
Meie emadepäeva pidu algas laste etteastetega. Pean ütlema, et mul on kahju inimestest, kes seda ei näinud. Eeskava alguseks oli saal rahvast täis kogunenud. Meie kolmveerandtunnisesse kontserti mahtus kõike: laule, tantse, pillimängu ja luuletusi. Päeva nael oli püramiidide kava koos meeleolukate vahvate leidudega rubriigist “Lapsesuu”. Oli hetki, mis tõid pisara silma, panid rõõmsalt üllatuma või saali naerust rõkkama – kõike täpselt parasjagu. Päeva juhtideks olid Liisi ja Siim. Kõik lapsed said vääriliselt tänatud ja nende pidulaud rikkalikult kaetud. Kogu selle toreda eeskava õpetas lastele selgeks Jaana Sepper. Suur, suur aitäh talle – nii emana kui külaseltsi liikmena.
Pärast laste etteasteid algas tantsuõhtu ansambli Genny saatel. Osa rahvast lahkus kahjuks koos lastega pärast nende etteastet, aga need, kes kohale jäid, ei pidanud seda kahetsema. Kogu õhtu jooksul ei jäänud tantsupõrand vist kordagi päris tühjaks – muusikat oli igale maitsele. Tantsud vaheldusid meeleolukate mängudega nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kõikide mängude “võitjaid” pärjati toredate auhindadega ja laste mängudes olid võitjateks kõik. Pidu oli väga meeleolukas ja rõõmsameelne. Kahju kohe nendest, kes nii heast üritusest ilma jäid.
Peol oli avatud ka annetuskast laste tegemiste toetuseks ja annetusi kogunes ohtralt.
Täname kogu südamest kõiki, kes ei pidanud paljuks sel moel meie tegemistele poolehoidu avaldada. Tänud ka kõikidele, kes kohale oli tulnud. Järgmiste kohtumisteni Vaiatu rahvamajas!

(Torma Valla Teataja nr 3(164) 19.mai 2015)