Rahvamaja

Vaiatu rahvamaja asub Jõgeva vallas, Jõgeva-Mustvee maantee 20. kilomeetril Vaiatu küla keskel, kenas mõisapargis Kullavere jõe (Vaiatu paisjärve) vahetus läheduses.

Vaiatu rahvamaja sai alguse 1965. aastal kolhoosi Suur Oktoober kontor-klubina. Alates 2000-ndate aastate algusest on rahvamaja tegutsenud koostöös Vaiatu Küla Seltsiga. Palju aastaid oligi selts põhiliseks rahvamaja töö korraldajaks. Seltsi ja kohaliku omavalitsuse, milleks varem oli Torma vallavalitsus, nüüd Jõgeva vallavalitsus, koostöös on saanud teoks paljud investeeringuprojektid rahvamaja kaasajastamiseks.

Vaiatu rahvamaja on piirkonna elanikele tähtsaks keskuseks. Siin tegutsevad Vaiatu kogukonnaköök, kust saab tellida toidlustust peo- ja peielaudadele; teisel korrusel on Vaiatu käsitöötuba, kus toimuvad mitmesugused käsitöö õpitoad. Rahvamajja on loodud Vaiatu küla elaniku Veljo Kalmu poolt ajalootuba, kuhu on kogutud materjalid kohaliku ajaloo kohta. Rahvamaja juures on suur peoplats külakiige ja välilavaga, kus toimuvad suuremad laadad ja peod. Üsna lähedal on Vaiatu paisjärve ujumisrand ning looduskaitsealune lehis. Vaiatut läbib jalgrattamarsruut, millel liikudes saab rahvamaja juures jalga puhata, välikäimlat kasutada ning ujumisranna kabiinides riideid vahetada.

Vaiatu rahvamajas tantsivad rahvatantsurühma Somel naised ja koos käib eakate kollektiiv Hõbe. Maja kasutavad aktiivselt Vaiatu Küla Seltsi liikmed, käsitööhuvilised ning teised mittetulundusühingud. Rahvamaja on populaarne koht isiklike tähtpäevade tähistamise koht kuna siin on mitu saali ja võimalik erinevaid asju ette võtta.

Vaiatus pakutavate võimalustega ja meie tegemistega tutvumiseks kliki menüüribal ning tutvu ka meie Facebooki lehega https://www.facebook.com/pages/category/Nonprofit-Organization/Vaiatu-K%C3%BCla-Selts-ja-Vaiatu-rahvamaja-214454358727376/